Silah Fiyatları

Nomad Tech ile Öğren

Silah Fiyatları

Silah Fiyatları

Av ya da sadece hobi olarak satın alınan silahlar son günlerde oldukça artmıştır. Silah fiyatları alınacak olan silahın özelliklerine göre de değişiklik göstermektedir.

Silahlar kullanım alanlarına ve aynı zamanda zevklere göre değişiklik göstermektedir. Satın alınacak olan silahların boyutları ve özellikleri ile birlikte markaları da fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır. Özellikle hobi olarak silahların satın alınması sıkça gerçekleştirilen işlemler arasında yer almaktadır.


Tabanca Fiyatları

Alınacak olan tabancaların marka ve özelliklerine göre değişik gösteriyor olsa da genel olarak 2.000 TL civarındadır. Çok bilinen markaların tabancaları bunun çok yüksek katlarına kadar satılıyor olsa da özellikle yerli yapım tabancalar daha uygun fiyatlara satın alınabilecektir. Bununla birlikte satın alınacak diğer aksesuarların da çeşitleri oldukça fazladır. Silah fiyatları dışında alınacak olan şarjör, kılıf, tabanca lazerleri gibi birçok farklı aksesuar da satın alınabilecektir.


Tabanca Özellikleri

Genel olarak 9mm kalibreye sahip olan tabancalar şarjörlerinde 15 ve silah ağzında da 1 mermi olmak üzere toplamda 16 mermi almaktadır. Basit geri tepmeli olarak kullanılan bu tabancaların yaklaşık olarak menzilleri 100 metredir.


Yarı Otomatik Tüfek Fiyatları

Yarı otomatik tüfekler en çok satın alınan silahlar arasında yer almaktadır. Özellikle uygun fiyatları ile dikkatleri çeken bu tüfekler yaklaşık olarak 1.000-2.000 TL arasında fiyatları değişmektedir. Satın alınacak olan tüfeklerin özellikleri ve markalarına göre değişiklik gösteren tüfekler genel olarak silahlar arasında en uygun fiyatlıları arasında yer almaktadır.


Tüfek Özellikleri

Tüfekler genel olarak bitişik 2 namlulu ve tek namlulu olmak üzere üretilmektedir. Yivsiz olan tüfeklerde mermi olarak fişek kullanılmaktadır. Etkili menzilleri 20 metre ile 90 metre arasında değişmektedir. Yakın mesafeden daha etkili olan fişek kullanılan tüfekler diğer türlerine göre daha uygun fiyatlı ve kolay bulunabilir olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Özelliklerine göre değişiklik gösteriyor olsa da genel olarak silah fiyatları uygundur. Aynı zamanda silahların kullanılabilmeleri için istenen silah bulundurma ya da taşıma ruhsatlarının da alınması gerekmektedir.     Diğer türlü kullanılmaları yasal olmayan silahların mutlaka ruhsatlarının alınması gerek


Kullanıcı Yorumları