BASDEC 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Nomad Tech ile Öğren

BASDEC 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

BASDEC 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Bursa Uzay Havacılık Savunma Kümelenmesi Derneği’nin daveti üzerine 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 15.01.2020 tarihinde toplandı.

Toplantıya BASDEC Kümelenmesine bağlı tüm dernekler, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BURKAY, BTSO UHS Konseyi ve Kümelenmesi Başkanı Dr.Mustafa HATİPOĞLU,  Uludağ Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı ve öğretim görevlileri katıldı. CC Holding bünyesinde kurulan ve savunma sanayisi alanında ordumuzun teknolojik ihtiyaçlarına yönelik faaliyetler gösteren Nomad Tech  Firması da  toplantıya katılım sağladı. Toplantı Kent Ormanında bulunan Duble F Restoranda gerçekleşti.

Toplantı önce şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla başladı. Üyelerin oylamalarıyla bu yıl için yönetim kurulu seçimi yapıldı. Ardından BASDEC’in bu güne kadar olan faaliyetleri ve gelecekte de yapmayı planladığı yurtiçi ve yurt dışı iş birlikleri hakkında üyelerine bilgilendirici bir tanıtım yapıldı. BASDEC’in en büyük amacı; yerel çapta ilk olarak Bursa’nın genel olarak da Türkiye’nin dünya çapında teknoloji alanında üst seviyelere yükseltilmesi ve hak ettiği değeri görmesini sağlamak olduğu üzerinde vurgu yapıldı.

Daha sonrasında dünyada hızla ilerleyen ve büyük rekabet ortamı olan uzay, havacılık ve savunma alanlarındaki teknolojiyi yakalamak ve geleceğe yönelik yeni projeleri hayata geçirmek için ortak çalışma konusunda sözlü olarak anlaşıldı. Kümelenme üyeleri arasında ar-ge faaliyetlerini artırmak ve projelere destek sağlanması konusunda çalışmaların hızlandırılmasının üzerinde duruldu. Nomad Tech Firması, firma olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken tüm çabayı göstereceğini ve üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğini belirtti. Var olan ve yeni başlanacak projeler için tüm kümelenme üyeleri arasında destek sözü alınarak toplantı sonlandırıldı.

Kullanıcı Yorumları