Maraz K1


Maraz K1,Türk Silahlı kuvvetleri içerisindeki askerler,Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki polisler,Özel Güvenlik Görevlileri ve Koruma Personellerinin atış eğitimleri için özel olarak tasarlanmış zırhlı eğitim aracıdır.Bu araçla amaçlanan;eğitim alan personelin hareketli hedeflere karşı olan atış kabiliyetini yükseltmek ve atış alanlarındaki zaman kaybını en aza indirmeyi hedeflemektedir.


Maraz K1 Kumanda ile kontrol edilen insansız kara aracıdır.Aracın üzerinde bulunan mankene mermi isabet ettiğinde manken geriye doğru 35 Derece açıyla düşerek ölüm taklidini gerçekleştirir aynı zamanda kumandamızın üzerinde bulunan ekranda mankene isabet eden toplam mermi sayısı gösterilmektedir.Araç oparatörü Kumanda ile aracı yönlendirmenin yanı sırakumanda üzerindeki dokunmatik ekranda bulunan arayüz ile isabet eden mermi sayısını sıfırlayabilir,mankenin üzerinde bulunan atış algılama sensörünün hassasiyetinde değişiklik yapabilir.

Maraz K1 Akıllı Hedef hakkında bilinmesi gereken en önemli özellik şekil,hız ve boyut bakımından insana benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.İnsan davranışlarına uygun hareket eder.

Broşürü Görüntüle

Satın Al


Maraz Lite


Maraz Lite,Türk Silahlı kuvvetleri içerisindeki askerler,Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki polisler,Özel Güvenlik Görevlileri ve Koruma Personellerinin atış eğitimleri için özel olarak tasarlanmış zırhlı eğitim aracıdır.Bu araçla amaçlanan;eğitim alan personelin hareketli hedeflere karşı olan atış kabiliyetini yükseltmektir.


Ürünün boyutu,şekli ve hızı insana benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.Eğitim ortamında insansı bir şekilde hareket ederek hedef konumunda yer almaktadır.Personel atışlarını hareketli hedefe yaparak vurmaya çalışmaktadır.İsabet durumunda araç üzerindeki mikrobalistik manken arkasındaki kolay değiştirilebilir plakaya monte edilmiş sensör sayesinde vurulmayı algılayarak kumanda üzerindeki ekranda isabet eden mermi sayısı gösterilmektedir.

Maraz Lite, üretim amacı zorlu arazi şartlarından ziyade düz bir zeminde eğitim faaliyetlerini icra etmek için tasarlanmıştır.Araç ebat ve ağırlık açısından kullanışlı ve yüksek hareket kabiliyetine sahiptir.

Broşürü Görüntüle

Satın Al


Çelik Hedef


Nomad Tech Akıllı Çelik Hedef
Nomad Tech Akıllı Çelik Hedef

Ülkenin maddi ve manevi değerlerini koruyabilmesi için tam teçhizatlı ordulara ve iyi yetişmiş askerlere ihtiyacı vardır. Nomadtech markası atış eğitimlerinde ülkenin ihtiyacı olan savunma sanayii ürünlerini üretmektedir.

Nomad Tech’in tamamen yerli ve milli üretim olan ürünlerinden biri de Akıllı Çelik Hedeftir. Bu çelik hedef atış eğitimlerinde daha faydalı olabilmek için üretilmiştir. Diğer çelik hedeflerden farkı uzaktan kontrol edilebilmesidir.

Çelik hedef 1 km’ye kadar olan mesafede atışları kumanda üzerinden gösterebilmektedir. Üzerinde bulunan algılama sensörü sayesinde hedef vurulduğu zaman kumandadaki sayaca bildirisi gelmektedir. Bu sayede eski tip çelik hedeflerdeki gibi atıştan sonra vurulup vurulmadığını kontrol etmek için hedefin yanına gitmeye gerek yoktur.

Nomad Tech Akıllı Çelik Hedef

Teknik Özellikler

  • Hedefin yerden yüksekliği 25cm’dir. İsteğe göre insan boyutu (175cm) ölçüsüne çıkartılabilir.
  • Çelik Hedef kolayca sökülüp takılabilir. 1 hedef tutucu, 4 hedef tutucu ayak parçası, 1 hedef direği ve hedef parçalarından oluşmaktadır.Tüm parçalar başka bir alet gerektirmeden el ile takılıp sıkılabilir.
  • Çelik hedefin tam arkasında bulunan atış algılama sensörü kolayca takılıp çıkarılabilir.

Verici Kutusu

-On/off Butonu (Vericiyi açıp kapatabiliriz)
-Üzerinde bulunan pil göstergesi ile pil durumunu kontrol edebiliriz.
-Çelik hedefin arkasında bulunan sensörden gelen kabloyu bağladığımız soket bulunmaktadır.
-Anten takabileceğimiz soket bulunmaktadır.
-Şarj edebileceğimiz soket bulunmaktadır.


Kumanda (Alıcı) Kutusu

-On/off Butonu (Kumandayı açıp kapatabiliriz)
-Üzerinde bulunan pil göstergesi ile pil durumunu kontrol edebiliriz.
-Dokunmatik panel.
-Şarj edebileceğimiz soket bulunmaktadır.


Nomad Tech Akıllı Çelik Hedef
Nomad Tech Akıllı Çelik Hedef

KEŞFET
NOMADTECH
MARAZ K1
Zırhlı Kinetik Hedef Sistemi