Maraz K1


Maraz K1,Türk Silahlı kuvvetleri içerisindeki askerler,Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki polisler,Özel Güvenlik Görevlileri ve Koruma Personellerinin atış eğitimleri için özel olarak tasarlanmış zırhlı eğitim aracıdır.Bu araçla amaçlanan;eğitim alan personelin hareketli hedeflere karşı olan atış kabiliyetini yükseltmek ve atış alanlarındaki zaman kaybını en aza indirmeyi hedeflemektedir.


Maraz K1 Kumanda ile kontrol edilen insansız kara aracıdır.Aracın üzerinde bulunan mankene mermi isabet ettiğinde manken geriye doğru 35 Derece açıyla düşerek ölüm taklidini gerçekleştirir aynı zamanda kumandamızın üzerinde bulunan ekranda mankene isabet eden toplam mermi sayısı gösterilmektedir.Araç oparatörü Kumanda ile aracı yönlendirmenin yanı sırakumanda üzerindeki dokunmatik ekranda bulunan arayüz ile isabet eden mermi sayısını sıfırlayabilir,mankenin üzerinde bulunan atış algılama sensörünün hassasiyetinde değişiklik yapabilir.

Maraz K1 Akıllı Hedef hakkında bilinmesi gereken en önemli özellik şekil,hız ve boyut bakımından insana benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.İnsan davranışlarına uygun hareket eder.

Broşürü Görüntüle


Maraz Lite


Maraz Lite,Türk Silahlı kuvvetleri içerisindeki askerler,Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki polisler,Özel Güvenlik Görevlileri ve Koruma Personellerinin atış eğitimleri için özel olarak tasarlanmış zırhlı eğitim aracıdır.Bu araçla amaçlanan;eğitim alan personelin hareketli hedeflere karşı olan atış kabiliyetini yükseltmektir.


Ürünün boyutu,şekli ve hızı insana benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.Eğitim ortamında insansı bir şekilde hareket ederek hedef konumunda yer almaktadır.Personel atışlarını hareketli hedefe yaparak vurmaya çalışmaktadır.İsabet durumunda araç üzerindeki mikrobalistik manken arkasındaki kolay değiştirilebilir plakaya monte edilmiş sensör sayesinde vurulmayı algılayarak kumanda üzerindeki ekranda isabet eden mermi sayısı gösterilmektedir.

Maraz Lite, üretim amacı zorlu arazi şartlarından ziyade düz bir zeminde eğitim faaliyetlerini icra etmek için tasarlanmıştır.Araç ebat ve ağırlık açısından kullanışlı ve yüksek hareket kabiliyetine sahiptir.

Broşürü Görüntüle


Çelik Hedef


Akıllı Çelik Hedef, sabit zırh çeliğinin arkasına monte edilmiş sensör sayesinde plakaya isabet eden mermileri algılayarak kumanda üzerinde bulunan ekranda isabet eden mermi sayısını göstermektedir.Kullanıcı kumanda üzerinde bulunan buton ile ekrandaki isabet sayacını kolaylıkla sıfırlayabilir. Hedef plaka kullanıcının istediği ölçülerde 50x50 , 40x40 , 30x30 kullanıcıya sunulmaktadır.

Teknik Özellikler

  • -Yükseklik: 165 cm
  • -Ayak Genişliği: 150cm
  • -Zırh Çeliği : Armox 500 T
  • -İsabet gösterge Sayacı
  • -1km Çekim Mesafesi

-Silahlar için minumum atış mesafesi 20 metredir.
-Eğitici personelin rahatlıkla görebilmesini sağlayan masaüstü panel.
-Uzaktan başlatılabilen akıllı algılama sistemi

*Çelikte bulunan emme payı ile mermi çekirdeği şarapnel etkisi azdır. Hedef alınıp ateş edildikten sonra mermi içeri girmez*


KEŞFET
NOMADTECH
MARAZ K1
Zırhlı Kinetik Hedef Sistemi