Kurusıkı Silah ve Silah Benzerlikleri

Nomad Tech ile Öğren

Kurusıkı Silah ve Silah Benzerlikleri

Kurusıkı Silah ve Silah Benzerlikleri


Kurusıkı silah ve silah arasında benzerlikler var. En önemli fark ise ateşlemenin kurusıkı silahta olmamasıdır.

Peki, kurusıkı silah ve silah benzerlikleri nelerdir?

Kurusıkı Silah

Sadece ses çıkarmak için oluşturulmuş olan kurusıkı silah için kurusıkı silah ve silah benzerlikleri nedir sorusunu sorabilirsiniz. Sizin için yapılan detaylı araştırma sonrasında bilgi verilmektedir. Dilerseniz direkt olarak inceleyebilir, bu alanda hangi benzerlikleri olduğu konusunda çıkarımınızı yapabilirsiniz.

Silah

Ses çıkarma dışında, aynı zamanda karşı tarafa merminin gitmesinin sağlandığı bu silah saldırı ve savunma amaçlı kullanılabiliyor. Elbette öldürücü özelliği olması sebebi ile kanunlara uygunluk çerçevesi içinde temin edilmesi gerektiği bilinmelidir.

Kurusıkı Silah ve Silah Arasındaki Farklar

Tanımları verilen silahlar için şimdi benzerlikler hakkında bilgi verilecek. Her iki silahta da olan bu özellikler sayesinde, iki silaha dair bakış açınızın değişmesi söz konusu olabilir. Evet, işte her iki silahta da mevcut olacak özellikler…

Genel Özellikler;

Her iki silahta da yer alan özelliktir. Bakıldığında gerçek silahın namlusu çekilir. Aynı şekilde kurusıkı tabanca içinde namlu çekilir. Fark kurusıkı tabancada namlunun kapalı olmasıdır. Gerçek silah namlusu çok atış yapılması için farklım malzemeden oluşturulur ve işaret mermisi atabilir. Gerçek mermi atışına izin verilmeyecek ve namlu malzemesi çok atış için uygun olmayacak.

Emniyetler;

Bakıldığında gerçek silah ve kurusıkı silah farkı kapsamında emniyet açısından da farklar görülecektir. Benzerlikleri her iki silah için de alınan emniyetlerin olmasıdır. Gerçek silahta tetik emniyeti, özel emniyet ve kabze emniyeti olabilir. Kurusıkı tabancaya bakıldığında ise tetik ve kabze emniyeti bulunur. Genel olarak özel emniyetlerin bulunmadığını söyleyebiliriz.

Mermi;

Bakıldığında gerçek silah için mermi için söylenen çekirdek mevcut olduğudur. Bunun dışında barut ta olacak. Merminin ve barutun oranının farklı olması söz konusu olabilir. Kurusıkı tabanca mermisi için ise çekirdek yoktur yanıtı veriliyor. Patlama ucunda bir plastik yer alıyor. Barut hakları ise sabittir. Batur haklarının kurusıkı tabancalarda değişiklik göstermesi söz konusu değildir.

Kurusıkı Silah ve Silah Arasındaki Benzerlikler

Bakıldığında kurusıkı silah ve gerçek silah benzerlikleri kapsamında yer alan özellikler var. Bu özellikleri inceleyerek, aslında benzer özelliklerin olduğunu da görebilirsiniz. İki silah arasında yer alan benzer özelliklerin olduğunu göreceksiniz.

·         Gerçek silah ile birebir benzemesi söz konusu olabilir.

·         Emniyetleri vardır.

·         Şarjör ya da toplu olarak mermi koyulması mümkün.

·         Emniyetlerin olması benzer özelliktir.

·         Malzemelerin görüntü olarak benzemesi söz konusu.

·         Namlu haricinde genel yapı aynıdır.

Verilen benzer özellikle ile aslında işlevsellik dışında pek çok özelliğin de benzediği görülmektedir. Kurusıkı tabanca özellikleri ile yapılan karşılaştırma sonunda benzer çok sayıda özellik olduğu sonucu çıkmaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak direkt olarak bilgi edinmeniz mümkün olacaktır.

Kullanıcı Yorumları