Kurusıkı Silah Ne İşe Yarar

Nomad Tech ile Öğren

Kurusıkı Silah Ne İşe Yarar

Kurusıkı Silah Ne İşe Yarar

Kurusıkı silah nedir, kurusıkı silah ne işe yarar? Merak edilen bu soruların yanıtı veriliyor. Detaylar aşağıda gibidir.

Kurusıkı silah ne işe yarar? Bilmeniz gereken, kurusıkı tabancalarda ateşleme özelliğinin olamamasıdır. Yani merminin nişan alınan yere ulaşması engelleniyor. Bu durumda ateşlemenin ardından karşı tarafta ulaşan bir mermi yok. Bu da kurusıkı silahın ne işe yaradığı sorularını akıllara getiriyor? Genel anlamda silahın kullanım amacını düşünürken, aslında bu şekilde de pek çok zaman silahın kullanım amacını yerine getirmesi sağlanıyor denebilir.

Kurusıkı Silah ile Koruma

Silahların savunma amaçlı kullanıldığını söyleyebiliriz. Peki, kurusıkı olan yani ateşleme yapmayan bir silah, ne şekilde bir koruma gerçekleştirecek? Bunun için örnekleri mevcut. Çoğu zaman koruma amaçlı kullanılan silahlarda ateşleme özelliği kullanılmıyor. Bu durumda ses amaçlı, sadece korkutma amaçlı silahların oluşturulmasını sağlamış. Sonucunda ise korumanın aslında karşı tarafı korkutmak ile gerçekleşmesi mümkün olmuş.

Kurusıkı tabancaların ne amaçla kullanıldığına ilişkin ilk yanıt, ses sayesinde korkutmanın gerçekleşmesinin mümkün olmasıdır. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, sorun yaşamadan silah ile korumanın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Elbette sadece bu amaçlı da kurusıkı tabancalar kullanılmıyor. Kurusıkı tabanca neden kullanılır dendiğinde, aslında bu silahın ses tabancısı olduğunu bilmelisiniz. Yani herhangi bir patlama ile eş değer çıkarma özelliği olabilir. Bu durumda sadece hobi amaçlı silah seven kişiler için de tehlikesiz hale getirilir. Silahın kullanımının sorun yaratmaması açısından tabancanın kurusıkı olması avantajlı olacaktır.

Ses Tabancası: Kurusu Tabanca

Tabanca kullanımı için açıklama, aslında tabancanın direkt olarak ses tabancası olarak kullanılmasıdır. Çoğu zaman hobi ya da geleneksel yönden atılacak olan silahlarda kurusıkı tabancanın seçilmesi söz konusudur. Bu bağlamda aslında tehlikesiz bir ortam yaratmak istenmesi halinde iyi bir seçim olabileceğini söyleyebiliriz. Bu tabancalar için de alındıktan sonra güvenlik açısından ruhsat işlemi gibi pek çok işlem uygulanabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurup, direkt olarak kurusıkı tabancanın işlevleri hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Ses Tabancası;

Aslında ses tabancası olarak nitelendirildiğinde kurusıkı tabancalar için ne işe yaradığı otomatik olarak ortaya çıkmakta. Baktığınızda çok sayıda çeşidi olduğunu da göreceksiniz. İlginin yoğun olduğu tabanca çeşididir diyebiliriz.

Kurusıkı Ağır Silahlar

Yapılan aramalar arasında kurusıkı özelliği olan tabancalarda aynı zamanda mutlaka ağır olma özelliğinin arandığı da bilinir. Bu durumda genelde normal silahların ağırlığının kurusıkılardan daha fazla olması ile alakalı bir durumdur. Etkili bir kullanım için genel olarak ağır olanlarının tercih edilmesi söz konusudur. Aramalar ağır olan kurusıkıların olması yönündedir. Online olarak hem özellikleri hem de direkt olarak renk ve çerçevenin değiştiği çok sayıda kurusıkı tabancalar var. Kurusıkı ağır silahlar ile hem güvenlik önleminin alınması hem de işlevsellik sağlanabiilir.

Kullanıcı Yorumları