Teknofest Sona Erdi!

Nomad Tech ile Öğren

Teknofest Sona Erdi!

Teknofest Sona Erdi!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle 20 – 23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali sona erdi. Rekor katılımın gerçekleştiği TEKNOFEST’te vatandaşlar İnsansız Hava Aracı İHA, Milli Muharip Uçak, Genel Maksat Helikopteri T625, Hürjet, Hürkuş ve ATAK helikopterlerini yakından görme imkanı buldular.

stanbul Yeni Havalimanı’nda 20 – 23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen "Ayakları Yere Basmayan İlk Festival" TEKNOFEST İstanbul etkinliği sona erdi. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi önderliğinde düzenlenen festivale 550 bin kişi katıldı.

Yeni Şafak Teknoloji ekibi olarak festival alanında yerimizi aldık. Yerli ve milli projeleri yakından inceledik.

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar katıldı.

Açılışta konuşan Bayraktar, "Bugün kurduğumuz bir ailenin, gördüğümüz bir düşün gerçek olduğu gün, bugün milli teknoloji hamlesi vizyonunu, on binlerce, yüz binlerce gencimizle paylaştığımız bir gün, bugün çıktığımız yolda artık tek başımıza olmadığımızı gösteren bir gün." diye konuştu.


Bayraktar, 7-8 yaşlarında kendi içinde havacılığın bir tutku olarak başladığını anımsatarak, o yaştan itibaren tutkunun hiç gitmediğini anlattı.

Kullanıcı Yorumları